Jak wyglądają fizjoszkolenia?

Fizjoterapia staje się coraz bardziej popularna. Coraz większa ilość młodych ludzi decyduje się na podjęcie edukacji w zakresie przywracania zdolności ruchowej. Nie może zatem dziwić fakt, że coraz większą obecnością adeptów cieszą się rozmaite fizjoszkolenia, które organizowane są zarówno z myślą o początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistach, którzy zamierzają się rozwijać i uaktualniać swoją wiedzę i znajomość technik pracy.

Blok teoretyczny
Fizjoszkolenia składają się z dwóch bloków (sprawdź tutaj). Pierwszym z nich są zajęcia o charakterze teoretycznym. Fizjoterapia to dziedzina medyczna, która wymaga dysponowania olbrzymią wiedzą z zakresu anatomii człowieka, możliwości ruchowych ciała oraz technik jego usprawniania. Wiedza teoretyczna to podstawa zrozumienia i skutecznego praktykowania fizjoterapii. Kursanci poznają techniki wykorzystywania ruchu, bodźców mechanicznych, elektronicznych, termicznych, kinetycznych, w usprawnianiu układu ruchowego.

Blok praktyczny
Student uzbrojony w wiedzę teoretyczną przechodzi do praktycznego jej wykorzystywania. Następuje testowanie ćwiczeń ruchowych w realnych warunkach na pacjentach, pod okiem specjalisty. Praktyczna nauka obejmuje także stosowanie innych technik, które wykorzystują rozmaite rodzaje energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *