Jak wyglądają fizjoszkolenia?

Fizjoterapia staje się coraz bardziej popularna. Coraz większa ilość młodych ludzi decyduje się na podjęcie edukacji w zakresie przywracania zdolności ruchowej. Nie może zatem dziwić fakt, że coraz większą obecnością adeptów cieszą się rozmaite fizjoszkolenia, które organizowane są zarówno z myślą o początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistach, którzy zamierzają się rozwijać i uaktualniać swoją wiedzę i znajomość technik pracy.

Blok teoretyczny
Fizjoszkolenia składają się z dwóch bloków (sprawdź tutaj). Pierwszym z nich są zajęcia o charakterze teoretycznym. Fizjoterapia to dziedzina medyczna, która wymaga dysponowania olbrzymią wiedzą z zakresu anatomii człowieka, możliwości ruchowych ciała oraz technik jego usprawniania. Wiedza teoretyczna to podstawa zrozumienia i skutecznego praktykowania fizjoterapii. Kursanci poznają techniki wykorzystywania ruchu, bodźców mechanicznych, elektronicznych, termicznych, kinetycznych, w usprawnianiu układu ruchowego.

Blok praktyczny
Student uzbrojony w wiedzę teoretyczną przechodzi do praktycznego jej wykorzystywania. Następuje testowanie ćwiczeń ruchowych w realnych warunkach na pacjentach, pod okiem specjalisty. Praktyczna nauka obejmuje także stosowanie innych technik, które wykorzystują rozmaite rodzaje energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *