Masaż leczy? Kiedy terapia wisceralna okaże się przydatna?

W ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność, jako skuteczna metoda podtrzymania zdrowia i sprawności ruchowej, a także technika, która przywraca właściwe zdolności w przypadku ich utracenia spowodowanego kontuzją lub chorobą. Terapia wisceralna to zarówno autonomiczna metoda dbania o zdrowie, jak i swoiste uzupełnienie praktyk fizjoterapeutycznych.

Masaż rozwiązaniem problemów?
Terapia wisceralna ma charakter holistyczny. Opiera się na założeniu, że wszystkie układy budujące organizm współgrają ze sobą, tworząc jedną i zwartą całość, wzajemnie na siebie oddziałującą. Technika wisceralna zakłada przeprowadzanie specjalnego masażu jamy brzusznej okolic miednicy oraz klatki piersiowej, celem pobudzenia właściwej pracy narządów wewnętrznych.

Kiedy stosować techniki wisceralne?
Metoda wisceralna zalecana jest w przypadku kłopotów z krążeniem. Masaż jamy brzusznej powoduje rozluźnienie naczyń krwionośnych i likwidowanie zastojów żylnych, co przywraca naturalny i prawidłowy obieg krwi oraz limfy. Odpowiednio dokrwione narządy zaczynają pracować właściwie, zapewniając organizmowi pożądany stan. Wisceralne techniki są skuteczne także w przypadku ograniczeń ruchowych, kłopotów z mięśniami, stawami, układem ruchowym oraz szkieletowym. Likwidacja zastojów żylnych poprawia i przywraca właściwą zdolność ruchową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *